Статті

Давид Сейферт на прес-конференції в Києві

Під час візиту в Україну Об’єднання роботодавців OKAP організувало прес-конференцію, яка мала на меті поширення змін до польських правил, що стосуються працевлаштування іноземців. Інтерес був значним, оскільки учасники підкреслили, що багато агентств в Україні зловживають правами людей, які виїжджають за кордон. Власник фірми «Projektanci Kariery» Давид Сейферт розповів про історію польського ринку праці, коли з 2000 року мільйони поляків виїхали за кордон.

В Україні величезна проблема полягає в тому, що у агентств виникають формальні труднощі з отриманням ліцензії на провадження агентства з працевлаштування. Лише 10% цих фірм (серед близько 400 діючих) мають сертифікати на провадження агентства з працевлаштування, а інші роблять це як страхові агентства, туристичні офіси або юридичні консультації. Також стягнення високих оплат за посередництво від 400 – 1200 злотих на людину. У той же час фірми не надають контрактів на направлення, гарантії умов праці та перебування в Польщі. Давид Сейферт пояснив, що не слід співпрацювати з такими компаніями. Існує велика готовність співпрацювати на легальних умовах, без витрат, пов’язаних з посередництвом у роботі, оскільки в Польщі вони не стягуються протягом багатьох років (оплати можна стягувати дуже рідко), і всі витрати покриваються роботодавцем.

На прикладі фірми «Projektanci Kariery» звернув увагу на те, що допомагає декільком компаніям в Україні, які в даний час намагаються отримати сертифікат у Міністерстві. У Польщі сертифікат одержують через два тижні, а в Україні його намагаються отримати вже більше півроку. Тому було заявлено, що польські правила та процедури повинні стати моделлю для процедур в Україні. На прес-конференції Давид Сейферт також показував пропозиції роботи та ставки для декількох професій, щоб оцінити, наскільки ці ставки в Польщі реальні і найчастіше виявлялося, що вони реальні. Однак Давид Сейферт зазначив, що люди, що виїжджають за кордон, мають проблеми з оцінкою того, чи є агентство легальним, оскільки на веб-сайті Міністерства немає запису агентства (у Польщі – Національний Реєстр Агентств Працевлаштування).

Крім того, польське та українське Об’єднання Агентств Працевлаштування оголосили про співпрацю в 2017 році, що передбачає співпрацю польських та українських агентств з посередництва у працевлаштуванні, формування законів в Україні та інформації про право в Польщі та Європі.

Повернутися до статей