Статті

Засідання Комітету з питань вільного руху працівників ЄС

Власник нашої компанії, Давид Сейферт, який також є Президентом Об’єднання роботодавців ОКАП, як представник Роботодавців Республіки Польща, взяв участь у засіданні Комітету з питань вільного пересування працівників Європейського Союзу. Ця комісія розглядає питання умов праці та соціальних пільг для людей, які працюють в іншій країні Європейського Союзу, ніж вони живуть. Сутність участі в цьому Комітеті полягає у створенні думок, законів, добрих правил для всього Європейського Союзу та розвитку компромісів між країнами.
Не є очевидним, чи зможе Поляк, який їде до Бельгії чи Нідерландів, отримати допомогу з безробіття або виходу на пенсію. Окремі країни мають різні думки з цих питань, і на рівні Брюсселя здійснюються компроміси для гармонізації закону. Існує помітний розподіл позицій між країнами колишнього Союзу, які захищають свій ринок від напливу людей, і новими державами-членами, які хотіли б, щоб їхні громадяни мали можливість вільно виїжджати, працювати та мали право на пільги в інших країнах.
Приклади проблем, які обговорювалися на засіданні Комісії:

  • Оцінка системи EURES, яка відповідає за обмін інформацією про пропозиції про роботу в усьому Союзі. У Польщі адміністратором цієї системи були Воєводські Бюро Праці. Очікування щодо системи були вищими, але не відповідали їх припущенням.
  • Люди, які працюють на кордоні, тобто ті, хто живе поблизу кордону та працює в сусідній країні. Деякі країни хотіли б, щоб ці люди платили податки у країні, де вони працюють. Проте це не відповідає міжнародним конвенціям, в яких зазначено, що за перші 183 дні люди сплачують податки у країні, де вони живуть.
  • Відрядження працівників. Країни старого ЄС хочуть обмежити, не хочуть між іншого, щоб польські компанії виконували послуги на своїх територіях, тому вони хочуть, щоб польські компанії платили винагороду на тому ж рівні, що і в країні надання послуг. Наприклад, муляр, який заробляє в Польщі 3000 злотих нетто за місяць, виїжджаючи до Бельгії зароблятиме так само як бельгієць, що призведе до неконкурентоспроможності польської фірми.

Наступна зустріч Комітету з питань вільного руху працівників Європейського Союзу, в якій візьме участь Давид Сейферт, відбудеться в Брюсселі около квітня / травня 2017 року.

Повернутися до статей