Статті

Зміна політики карантину

У Правовому журналі опубліковано постанову Ради Міністрів про встановлення окремих обмежень, наказів та заборон у зв’язку з виникненням епідемії. Нові правила набули чинності 28.03.2022, вони передбачають звільнення від необхідності карантину для тих, хто перетинає кордон з Україною. Таким особам також не доведеться показувати негативний результат тесту на SARS-CoV-2 у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави.

Опублікований документ також містить положення про призупинення пасажирських залізничних сполучень між Польщею та Білорусією. До 31 березня 2022 року припиняється рух пасажирів залізничним транспортом, що здійснюються з перетином ділянки кордону між Республікою Польща та Республікою Білорусь.

Згідно з опублікованою постановою уряду, нові санітарні правила будуть діяти до 31 березня цього року. Наприклад, до кінця березня обов’язковий 7-денний карантин мають пройти особи, які перетинають кордон (крім тих, хто приїжджає з України), які не мають діючого ковідного паспорта. Якщо хтось заразиться коронавірусом, то доведеться все одно пройти самоізоляцію. Вона триватиме 7 днів, якщо немає симптомів COVID-19. Лікар сімейної медицини зможе прийняти рішення про необхідність продовження її, якщо цього вимагає стан здоров’я пацієнта. До медичних працівників, солдатів чи правоохоронців застосовуються інші правила самоізоляції. Тоді самоізоляція триває: 7 днів (від дня отримання першого позитивного результату тесту на SARS-CoV-2) або 5 днів (якщо результат тесту, зробленого не раніше ніж на п’яту добу, виявиться негативним).

Нова постанова також передбачає, що якщо хтось проживає з хворою людиною, її карантин триватиме стільки ж, скільки ізоляція співмешканця. Протягом 30 днів після закінчення захворювання люди, які закінчили ізоляцію або госпіталізацію, не будуть поміщені на карантин з приводу проживання з особою в ізоляції. Якщо хтось буде вакцинований та отримає негативний результат тесту, його звільнять з карантину; якщо він не вакцинований, його можуть звільнити з карантину у випадку, якщо отримає негативний результат тесту після закінчення ізоляції особи, з якою проживає.

Положенням передбачено, що до кінця березня буде обов’язковим прикривати ніс і рот масками між іншим в магазинах, засобах громадського транспорту, літаках тощо. Як раніше повідомляли представники уряду, нова постанова не містить, наприклад, обмежень щодо ліміту людей, яких необхідно було дотримуватись в магазинах, ресторанах, транспортних засобах чи під час зустрічей та заходів.

Повернутися до статей