Робота в Нідерландах

Опис країни

Нідерланди – це країна вітряних млинів, польдерів і смачного сиру, де без страху можна палити гашиш або марихуану, а евтаназія цілком легальна. Багата держава, що володіє найбільшим портом на світі – ворота до сучасної Європи. Найвідомішими з голландських краєвидів є поля тюльпанів і садівничі зони на краю піщаних дюн, які тягнуться уздовж сьогоднішнього побережжя на північ від Хук-ван-Холланду до Алкмару. Сьогодні найбільш характерним елементом цього краєвиду є великі теплиці, в яких вирощують овочі, квіти і фрукти. Той краєвид урізноманітнює понад 10 000 вітряків.

Економіка Нідерландів

Економіка країни дуже розвинена, найважливішою галуззю економіки вважається сфера послуг, яка виробляє понад 70% ВВП. Валюта країни – евро. Нідерланди займають шістнадцяте місце в рейтингу світового номіналу ВВП, та 22-ге за паритетом купівельної спроможності. Нідерланди приділяє велику увагу екології: використання альтернативних джерел енергії, встановлення газових установок в автомобілях, тощо. Високий рівень розвитку країни пов’язаний з його розташуванням вздовж найпоширеніших морських шляхів у світі. У Роттердамі знаходиться Європорт – найбільший морський порт в Європі і другий у світі.

Сільське господарство в Нідерландах

Сільське господарство як і економіка дуже розвинене. Нідерланди посідають третє місце в світі за обсягом експорту сільськогосподарської продукції завдяки вирощуванню квітів і овочів в теплицях (головним чином помідорів, огірків та паприки). Робота в Нідерландах пов’язана в основному з сільським господарством і садівництвом, але працевлаштуватися можна також і в інших секторах економіки. Мінімальна заробітна плата становить 1551,6 євро брутто на місяць при 40-годинному робочому тижні. Після шести місяців роботи можна подати заяву на допомогу по безробіттю, але за умови, що працевлаштування втратили не з власної вини.

Ринок праці

Нідерландський ринок праці для поляків відкрили у 2007 році. Це виникло з того, що в Нідерландах є дуже багато роботи, особливо в сільському господарстві, садівництві, логістиці, споживчій та хімічній промисловості. Роботодавці, які потребують робітників до простих фізичних робіт працевлаштовують осіб без знання мови і кваліфікацій, що для багатьох іноземців є істотним критерієм вибору. Іноземці в Нідерландах вважаються надзвичайно цінними працівниками, головним чином завдяки своїй працьовитості. У деяких нідерландських гмінах їх присутність особливо важлива, оскільки більшість працівників то іноземці. Найчастіше вони працюють в теплицях при зборі фруктів або квітів, на складах при завантаженні та розвантаженні товарів, а також у будівельній галузі. Іноземці найчастіше беруть на себе фізичну роботу, якої багато в період сезону, що розпочинається від березня до жовтня. На даний момент не має можливості, щоб громадянин України, Росії і інших країн отримав дозвіл на роботу, це можливо тільки у виняткових ситуаціях, коли йдеться про висококваліфікованих працівників.

Рекомендації щодо виїзду до роботи до Нідерландів

Перш за все, слід ретельно перевірити агентство з працевлаштування. Це повинна бути перевірена агенція з ліцензією та історією. Агентство повинне забезпечити переклад договору польською мовою, мати офіс, веб-сайт і видиму історію діяльності. Крім того, необхідно виконати кілька формальностей, таких як виготовлення номера BSN (фіскальний номер), необхідного для легального виконання роботи. Ми не рекомендуємо виїжджати «в темно» і не ризикувати без легального працевлаштування!

Наш досвід

Наше керівництво багато років працювало, рекрутуючи тисячі поляків до роботи в Нідерландах. На даний момент не маємо вакансій для осіб, які не є громадянами Євросоюзу, але ми віримо, що закони зміняться і в майбутньому це буде можливо. Тому надішли до нас своє резюме з темою листа «робота в Нідерландах» та ми відізвемося до Тебе, коли матимемо пропозиції роботи.