Робота в Німеччині

Опис країни

Німеччина; Федеральна Республіка Німеччини, RFN – федеральна держава, розташована в Західній і Центральній Європі. Складається з 16 федеральних земель, а її столицею і найбільшим містом є Берлін. Країна має площу 357 386 км² з помірним кліматом. Чисельність населення сягає близько 81,147 млн. осіб. В 2009 році кількість осіб, що досягла пенсійного віку склала 16,9 млн., з цього виникає, що кожен п’ятий німець є пенсіонером. За останні два десятиліття цей показник збільшився майже вдвічі. Звідси велика потреба в припливі іноземців з України та інших країн на німецький ринок праці.


Робота в Німеччині, робочий час

Робота та дні тижня
Максимальний добовий вимір робочого часу, перерви, роботу в неділі та свята, чергування регулює німецький закон про робочий час Arbeitszeitgesetz.
Згідно з законом денний робочий час в Німеччині не може перевищувати 10 годин, а щотижневий – 60 годин. У багатьох фірмах встановлюється 8-годинний робочий час з понеділка по четвер і 7-годинний у п’ятницю.

40 годин на тиждень – це повний робочий час згідно повної тарифної ставки у Німеччині, а 48 годин на тиждень – це максимальний тижневий робочий час
У виняткових ситуаціях німецький кодекс праці допускає 60 годин роботи із зрівнянням до 48 годин впродовж 6 місяців. Багато іноземців потребують часу, щоб призвичаїтися до німецьких трудових звичаїв. Рідко тут працюють до пізніх годин; робочий день часто закінчується о четвертій годині дня.


Хвороба та заробітна плата

Згідно з законом роботодавець зобов’язаний виплачувати працівникові 100% його середньої заробітної плати за перші 6 тижнів хвороби. Після цього терміну працівник повинен звернутися при хворобі за допомогою до страхової компанії (розмір допомоги при хворобі залежить від того, чи застраховані в державній або в приватній страховій компанії). У Німеччині роботодавець може звільнити працівника, який перебуває на лікарняному. Закон це дозволяє!


Заробітки

Заробітки (Lohn/Gehalt) в Німеччині є одними з найвищих на світі. Працівники з вищою освітою отримують щороку від 30,000 €. За студентські або не вимагаючі кваліфікації роботи платиться близько 6-15 € на годину. Проте, про заробітки говориться зазвичай в брутто, тобто до відрахування податку і соціальних внесків. Потрібно бути того свідомим, оскільки залежно від заробітків чиста заробітна плата – нетто – може бути навіть вдвічі меншою! Розмір вашої місячної заробітної плати (як також інших додатків, премій та ревалоризації) вказаний в трудовому договорі.


Трудове право

Щоб отримати роботу необхідний є дозвіл на роботу (Arbeitsgenehmigung або Arbeitserlaubnis) або дозвіл на перебування, що дозволяє також і працювати. Крім того потрібна податкова (Lohnsteuerkarte) картка та номер соціального страхування (Sozialversicherungsnummer). Податкові картки видаються місцевими органами влади міста, де ви зареєстровані. Номери соціального страхування видаються страховими установами.
При першій роботі, зазвичай роботодавець займається твоєю податковою реєстрацією, надає податкову картку і номер страхування.


Пошук роботи

Щоб отримати дозвіл на роботу в Німеччині потрібно знати німецьку або іншу мову, наприклад англійську. Як в кожній чужій країні знання місцевої мови є необхідністю. Роботу найчастіше можна знайти в міжнародному середовищі, тобто в великих фірмах і часто через посередника. Великі фірми не захочуть витрачати час на документи і адміністраційні процеси. Для фахівців, таких як зварювальників, слюсарів, будівельних працівників або опікунів старших осіб, допомога агентства є добрим вибором, оскільки фірма організує проживання, транспорт і необхідні документи. Багато професій в Німеччині суворо регулюються і вимагають визначених кваліфікації, отже допомога буде не зайвою. Якщо ти маєш офіційну професійну освіту (наприклад, лікарі, вчителі, медсестри, і т.д.), потрібно буде її підтвердити у відповідних установах в Німеччині.


Робота в Німеччині, в яких галуззях можна шукати роботу?

Попит на такі професії, як: інженер, торговий представник, вчитель, молодший медичний працівник, лікар, медсестра. Але працевлаштування в Німеччині знайдуть також працівники з технічною та іншою освітою: електрики, автомеханіки, IT-спеціалісти, будівельні робітники, зварювальники, слюсарі, опікуни для старших осіб. Також зі знаходженням роботи в Німеччині не повинні мати труднощів особи, пов’язані з гастрономічною і готельною галуззю.


Відкриття німецького ринку праці

19 грудня 2018 року уряд Німеччини погодився щодо змісту законопроекту, над яким працювало декілька міністерств, включаючи відомства економіки та праці. Тепер урядовий проект повинен пройти законодавчий процес включно з голосуванням у Бундестазі. Тільки після голосування по законопроекту в парламенті можна буде говорити про ухвалення нового права. Отже, коли положення увійдуть в життя? Міністерство поінформувало на офіційному сайті, що це відбудеться не раніше 1 січня 2020 року, але і ця дата може змінитися, наприклад, в ситуації, якщо подовжиться процес в парламенті.


Наш досвід

Керівництво нашої фірми має досвід в рекрутуванні поляків до Німеччини, має широкі контакти і готується до відкриття німецького ринку.

Якщо добре розмовляєш або вивчаєш німецьку мову та знаходишся на листі професій, на які в Німеччині є попит, то надішли до нас резюме з темою «робота в Німеччині», ми відізвемося до Тебе, коли матимемо пропозиції роботи, що відповідають Твоєму досвіду.