Статті

Симпозіум у Києві з питань працевлаштування працівників з України

1 грудня 2016 р. ми брали участь у Симпозіумі в Києві, організованому нашою компанією спільно з Об’єднанням роботодавців OKAP (Загальнопольський конвент агенцій праці), Всеукраїнською Асоціацією компаній з міжнародного працевлаштування та Громадською організацією «Право Миру» (The Law of Place), тематикою якого була “Легальна міграція, можливість та виклик для польського та українського ринку праці”. Це була перша така зустріч представників компаній та організацій польського та українського ринку праці. Метою заходу було оговорення проблематики працевлаштування іноземців,представлення актуальної ситуації на ринку праці в Польщі та Україні та обмін досвідом та контактами.
Симпозіум отримав великий інтерес як з боку польської, так і з української сторони. У конференц-залі було багато людей, участь взяли близько 100 осіб. Працівники зі Сходу – це тема, що цікавить не лише агентства з працевлаштування з Ополе або Польщі. Більшість відвідувачей то були агенства з працевлаштування з України, які займаються рекрутацією працівників з України як некваліфікованих, так і фахівців. Темою еміграції та працевлаштування працівників за кордоном також були зацікавлені органи місцевого самоврядування, ЗМІ та українські портали роботи. Для компаній з України деякі теми, такі як лізинг працівників, посередництво у роботі за кордоном, делегація працівників з України до Німеччини, були новими темами, але обмін інформацією відбувався швидко
Під час Симпозіуму представники декількох організацій висловили дуже різноманітні та цікаві виступи, що дозволило більш розгорнуто зрозуміти тему працевлаштування громадян України в Польщі. Симпозіум проводив Сергій Паригін – Голова Правління The Law of Place, під час виступів був одночасний переклад російською та польською мовами. Свої презентації прочитали:

  • Dawid Seifert – власник нашої компанії «Projektanci Kariery» та Голова Правління Об’єднання роботодавців ОКAП
  • Rafał Baniak – Віце-Президент роботодавців Республіки Польща
  • Олег Дубіш – Віце-Президент Польсько-української торговельної палати
  • Василь Воскобойник – Президент Української Асоціації з міжнародного працевлаштування
  • та представники інших компаній з Польщі (Dekra, PGO, Świat Kadr, Weegree) та України (rаbota.ua).

Учасники заходу дізналися цінні речі про ситуацію на ринку праці в Польщі та Україні, дослідили предмет нової правової бази, дізналися про належну практику щодо працевлаштування українців у Польщі та установили зв’язки з багатьма цікавими людьми. Ми сподіваємось, що ця подія сприятиме співпраці нашого та українського ринку праці і ми зможемо спільно організувати наступні не менш ефективні заходи для обміну знаннями та досвідом.
Рекрутація працівників з України – це новий виклик. Незалежно від того, чи це Агентство з працевлаштування з Ополе, Катовіц чи Кракова, – вони мають ті самі проблеми з рекрутацією та відбором. Проте всі погодилися, що немає альтернативи працівникам зі сходу, які можуть допомогти у розвитку польської економіки.

Нижче наведено доповідь Голови Правління ОКАП та власника нашої компанії Давида Сейферта, де він розповідає про польсько-український Симпозіум щодо працевлаштування українців у Польщі та співпраці польсько-українського ринків праці, яка розпочалася завдяки Симпозіуму.

Запрошуємо до перегляду!

Повернутися до статей