Статті

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

1. Якщо Ви рятуєтесь від збройного конфлікту в Україні, Вас пропустять до Польщі.

2. Якщо у Вас немає гарантованого місця перебування в Польщі, зверніться до найближчого рецепційного центра. Список центрів вказаний нижче.

3. У рецепційному центрі:

 • Ви отримаєте додаткову інформацію про Ваше перебування в Польщі,
 • ми надамо Вам тимчасове житло в Польщі,
 • Ви отримаєте гаряче харчування, напої, базову медичну допомогу та місце для відпочинку.

 

Як громадянин України Ви можете в’їхати на територію Польщі на основі:

 • безвізового руху на основі біометричного паспорта – Ваше легальне перебування триває до 90 днів
 • національної візи (D) або Шенгенської візи (C) – Ваше перебування є легальним протягом строку дії візи та періоду перебування, вказаного у ній. Після закінчення перебування на основі національної візи можна продовжувати знаходитись на території Польщі без виїзду за кордон на основі безвізового руху – до 90 днів при наявності біометричного паспорту;
 • візи D або візи C виданої іншою країною – членом Шенгенської угоди, або документу, що дає право перебування на території, виданого іншою країною – членом Шенгенської угоди – Ваше легальне перебування триває до 90 днів;
 • візи з позначенням D і C, або документу, що дає право перебування на території, виданого іншою країною – членом Шенгенської угоди;
 • наявного дозволу на тимчасове перебування, дозволу на постійне перебування або дозволу на перебування довгострокового резидента Європейського Союзу і дійсної карти перебування;

Після в’їзду на основі вище вказаних документів Ви можете легально працювати в Польщі. Достатньо того, що ми зареєструємо Вам Декларацію про доручення роботи іноземцю (oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi). Ми також допоможемо Вам продовжити Ваше легальне перебування в Польщі та отримати дозвіл на тимчасове проживання.

Ви такоє можете в’їхати на територію Польщі на основі:

 • клопотання про надання міжнародного захисту, поданого у польському пункті пропуску через кордон
 • згоди коменданта Прикордонної Служби, яка надається під час перетину кордону – Ваше легальне перебування триває 15 днів, ми також допоможемо легалізувати ваше подальше перебування в Польщі.

Рецепційні центри:

 1. Pałac Suchodolskich Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki, ul. Parkowa 5, 22-175 Dorohusk (Дорогуск) – osiedle​
 2. Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Spółdzielcza 8, 22 – 540 Dołhobyczów (Долгобичув)
 3. Zespół Szkół w Horodle, ul. Piłsudskiego 58, 22 – 523 Horodło (Городло)
 4. Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej (приміщення спортивного залу), ul. Jana III Sobieskiego 5, 22 – 680 Lubycza Królewska (Любича Крулєвска)
 5. Świetlica, Korczowa 155 37-552 Korczowa (Корчова)
 6. Hala sportowa – Medyka 285, 37-732 Medyka​ (Медика)
 7. Szkoła Podstawowa w m. Krowica Sama 183, 37-625 Krowica Sama (Кровіца Сама)
 8. Była Szkoła Podstawowa w Łodynie, Łodyna 41, 38-700 Ustrzyki Dolne (Устшикі Дольне)

Якщо хтось в’їжджає до Польщі за згодою коменданта прикордонної служби (перебування 15 днів), найкращим рішенням буде подати заяву на міжнародний захист (статус біженця). Така людина буде знаходитися на утриманні польської держави, і тільки через 6 місяців вона зможе влаштуватися на роботу. Також можна подати заяву на тимчасове перебування, але якщо в офісах нічого не зміниться, така людина може чекати на рішення навіть до 1 року, а в цей період вона повинна утримувати себе сама і не може працювати. Ми вважаємо, що кожен випадок слід розглядати окремо.

Сподіваємося, що правителі подумають про запровадження можливості подачі заяв на гуманітарні візи у воєводських управліннях (бо це прискорить процес). Ми будемо звертатися з цим проханням до Уряду через галузеві організації.

Повернутися до статей